Viskas apie eterinius aliejus

Essential-oils1

Eteriniai aliejai, tai kvapnūs, labai koncentruotos sudėties aliejai pagaminti iš natūralių sudedamųjų dalių, kurie randami augaluose. Eteriniai aliejai skleidžia augalui  būdingą kvapą ir suteikia to augalo gydomąją galią. Kai eteriniai aliejai naudojama tinkamai, jie gali atnešti daug naudos sveikatai, skirtingai nei šiuolaikiniai vaistai, jie neturi jokio šalutinio poveikio.

Tipiškas eterinis aliejus, tai daugiau nei 100 skirtingų cheminių junginių, kurių kiekvienas teikia tam tikrą gydomąją galią ir būtent dėl šios priežasties dauguma eterinių aliejų galima naudoti įvairioms reikmėms. Beveik visi eteriniai aliejai turi antiseptinių savybių,  taip pat daugelis turi priešgrybelinių, antivirusinių ir antibakterinių savybių.

Eteriniai aliejai yra išgaunami ir randami įvairiose augalų dalyse, pavyzdžiui: lapuose (eukaliptas), uogose (kadagys), žolėje (imbierinės citrinžolės), žydinčiose viršūnėse (levanda), žiedlapiuose (rožė), šaknyse (šventagaršvė), vaisių žievelėje (apelsinai), sakuose (smilkalai) ir medienoje (kedrai).

Healthy Herbs

 

Kaip išgaunami eteriniai aliejai? 

Daugiausia eteriniai aliejai išgaunami distiliuojant vandens garus, nors naudojami ir kiti išgavimo metodai. Citrusinių vaisių aliejai išgaunami  šalto spaudimo mechaninėmis priemonėmis. Iš žiedlapių eteriniai aliejai išgaunami daug sudėtingesniu būdu. Tai specialus ir sudėtingas procesas, nes gėlių žiedlapiai negali atlaikyti aukštos temperatūros, kuri reikalinga išgauti eterinių aliejų ekstraktui.

Po specialaus išgavimo gautas eterinis aliejus yra labai koncentruotas skystis, kurio sudėtyje yra tų augalo gydomųjų savybių iš kurio buvo pagamintas eterinis aliejus ir taip pat to augalo aromatas. Niekas neturėtų būti pridėta arba pašalinta iš šio aliejaus, jei jis bus naudojamas aromaterapijai. Norėdami pasiekti didžiausią terapinę naudą eteriniai aliejai turėtų būti visiškai gryni ir 100% natūralūs. Aukštos kokybės eteriniais aliejais laikomi tik tiek, kurie atitinka visus standartus.

 

Standartizuoti eteriniai aliejai 

Kai kuriose pramonės šakose naudojami perdirbti eteriniai aliejai siekiant, kad jie atitiktų reikiamo kvapo ar skonio „profilį“. Norint pasiekti šį rezultatą į aliejaus gamybą įtraukiami nepageidaujami sintetiniai chemikalai. Šis standartizacijos praktika yra įprasta parfumerijos ir maisto pramonėje siekiant išlaikyti absoliučiai nuoseklų aromatą ar skonį. Parfumerijos ir maisto pramonėje, tai yra leistina, tačiau ši praktika yra visiškai nepriimtina, jei eterinis aliejus yra skirtas vartoti aromaterapijoje. Įvairios priemaišos naudojant aliejų yra nepageidaujamos, nes tuomet aliejus yra nevisiškai grynas.

Falsifikuoto eterinis aliejaus kvapas dažnai gali būti priimtinas neįgudusiai nosiai. Todėl, kad juose yra primaišyta sintetinių cheminių medžiagų arba jie atskiesti augaliniame aliejuje, taip eterinio aliejaus vertė labai sumažėja, tačiau jie vis tiek pardavinėjami už didelę kainą.  Toks eterinis aliejaus buvo standartizuotas ir toks eterinis aliejus paprasčiausiai nebus veiksmingas. Falsifikuoti eteriniai aliejai yra odos jautrumo ir dirglumo priežastis ir tai visiškai  priešingas poveikis, kurio  mes siekiame aromaterapijos metu.

 

Eterinių aliejų privalumai 

Eteriniai aliejai turi platų gydomųjų savybių spektrą, kurios gali būti panaudotos gerinti jūsų savijautą ir sveikatą. Gydomosios savybės gerina odos spalvą, skatindama ląstelių atsinaujinimą, palengvinti skausmus, kovoja su bakterijomis ir įvairių formų infekcijomis. Eteriniai aliejai turi beveik begalinį sąrašą naudojimo ir gydymo galimybių ir kiekvienais metasi jų atrandama vis daugiau.

 

Ieškokite kokybiškų eterinių aliejų

Geriausiai eterinius aliejus naudoti iš patikimų tiekėjų, kurie užtikrina eterinio aliejaus kokybę. Siekiant užtikrinti aukštą aromaterapijos kokybę eterinis aliejus turi būti išgaunamas iš vienos botaninės rūšies, kuri buvo giminingos rūšies ir augalas augo žinomoje šalyje. Eterinis aliejus turi būti 100% grynas ir aliejaus gavybos metu iš aliejaus sudėties niekas negali būti pašalinta ar pridėta. Patikrinti eterinio aliejaus grynumą naudojama chromatografijos-masių spektrometrija. Šis tyrimas garantuoja, kad eterinis aliejus bus švarus, natūralus ir be priemaišų.

 

herbs and essential oils on science sheet

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *