Vandens svarba ir vandens gerinimo įrenginiai

Be vandens nėra gyvybės, todėl jo reikšmė žmogui be galo svarbi. Pirmoji gyvybės rūšis taip pat susikūrė vandenyje ir tik po to išlipo į sausumą. Vanduo suaugusio žmogaus kūne sudaro didžiąją organizmo dalį. Vanduo reikalingas gerai medžiagų apykaitai, smegenų veiklai ir kraujotakai. Net kvėpuodamas žmogus pašalina dalį vandens iš savo kūno. Kad nebūtų taip, jog iš organizmo žmogus pašintų daugiau vandens negu jo išgeria, vidutiniškai per dieną medikai rekomenduoja gerti po du litrus per dieną tyro vandens. Į tai neįeina arbatos, kavos, sulčių ar kitų gėrimų vartojimas. Gerti reikia gryną vandenį, maždaug aštuones stiklines. Mūsų mityboje vanduo yra būtinas gyvybei palaikyti, kitaip nuvysime kaip nepalaistyta gėlė. Ypač moterims svarbu gerti vandenį, nes dailioji lytis metams bėgant vis labiau siekia iįlaikyti gražią odą. Kas dieną geriant tinkamą kiek vandens oda elastinga išlieka ilgiau. Jei namuose nėra galimybės gerti švarų sveiką vandenį, tai derėtų pagalvoti, ar namuose nereikalingi vandens gerinimo įrenginiai.

Vandenį gerti būtina dėl sveikatos, o sveiką gyvenseną išpažįstantys žmonės ypatingai rūpinasi, kad vanduo būtų geros kokybės. Medikai pastebi, kad vis daugiau jaunimo vietoje vandens renkasi kitus vaisvandenius, o tai yra negerai. Visuomenėje turėtų būti daugiau švietėjiškos veiklos, kuri pabrėžtų, kaip svarbu vartoti vandenį. Dar reikėtų žinoti, kad parduotuvių lentynose stovintis vanduo plastikiniuose buteliuose nėra geras vanduo. Ten vanduo, kuriam tikrai nenaudojami vandens gerinimo įrenginiai. Pakuotės teigia, kad tai šaltinių vanduo, tačiau dalis tiekėjų tuose buteliukuose pardavinėja paprasčiausią vandenį iš čiaupo, tik didesne kaina nei jo vertė. Ilgesnį laiką plastiko butelyje pastovėjęs vanduo praranda savo mineralines medžiagas, nusistovi, jo kokybė prastėja. Jau geriau gerti iš čiaupo šviežiai atitekėjusį vandenį nei iš plastikinio butelio.

Tik sportininkai ir sveikos gyvensenos šalininkai tinkamai vertina vandens reikšmę organizmui, o nuosavuose namuose gyvenantys žmonės ne visada pasirūpina geriamojo vandens kokybės užtikrinimu. Jei gyvenamame name naudojamas kieme esančio gręžinio vanduo, ar šulinio vanduo, būtina atlikti jam vandens kokybės testą. Chemikai, kurie atlieka vandens tyrimus tegia, kad šulinio vandenyje neretai yra per daug nitratų, kurie kenkia. Tada vandens gerinimo įrenginiai turėtų būti namų dalimi. Jei kalbame apie kaimo gyventojus, tai kieme esantis tvartas ar mėšlo laikymas kieme, yra tas faktorius, kuris privalomai reikalauja naudoti vandens filtrus. Tiek kaimo, tiek miesto gyventojas savo geriamuoju vandeniu turi rūpintis kiekvieną dieną kiaurus metus. Pagalvokite, kas yra jūsų sveikatos šaltinis? Juk susirgę net menkiausiu gripu iš daktarų sulaukiame pirmo patarimo gerti labai daug skyčių. Vandens gėrimas yra viena tų priemonių, kuri geriausiai šalina karščiavimą, nes geriant daug vandens vyksta organizmo valymas. Jei kas nors netyčia smarkiai apsinuodija, tai šiuo nelaimingu atveju taip pat daromas skrandžio plovimas, kuriam reikia vandens.

Vandens kokybės testą, kad žinotume ar reikalingi vandens gerinimo įrenginiai turime atlikti ir tada, jei matyti tam tikri požymiai. Tai pakitusi vandens spalva (žalsva, gelsva rusva ar net meslva), skonis ar atsiranda nemalonus kvapas. Tokie požymiai byloja apie tai, kad vandenyje gali būti kurių nors mineralinių medžiagų trūkumas, arba atvirkščiai – perteklius. Abu variantai laikui bėgant gali kelti sveikatos problemų. Jei po atlikto testo paaiškėja, kad vandeniui reikalingi vandens gerinimo įrenginiai, tai geriausiai tinkamą vandens filtrą padės išsirinkti specialistai dirbantys toje srityje. Tik būkite atsargūs, nes yra ir tokių vandens filtrų, kurie suteikia tik placebo efektą. Vanduo perkošiamas ir vėl išbėga toks pat, koks buvo prieš tai. Būna ir taip, kad filtrai iš vandens pašalina per daug mineralinių medžiagų o jos organizmui – būtinos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *