Vandens nugeležinimo filtrai ir jų naudojimas

Daug kur rašoma, kad vanduo – sveikatos šaltinis ir jei jo negersime, tai mūsų oda greitai susens. Visi žinome, kad oda ir kiti organai turi savo biologinį amžių, bet tai, kad jį veikia vanduo – nėra šimtaprocentinė tiesa. Sakoma, esą vandens nugeležinimo filtrai pagerina vandens kokybę, bet aš tikiu, kad ir iš čiaupo bėga geras vanduo. Juk geriamojo vandens kokybę prižiūri atitinkamos institucijos, jis nėra nepatikrintas.

Tiesa yra ta, kad vienam organizmui vandens suvartoti reikia daugiau negu kitam, nes mūsų kūnų funkcionavimas yra individualus. Vienų žmonių medžiagų apykaita greitesnė už kitų ir tai yra natūralu, negalime būti visi vienodai. Tas pats yra ir su oda, ją veikia genai ir jei ji užprogramuota susenti anksčiau, tai joks vanduo tam nepadės. Yra priemonių, kurios veikia ląstelių lygmenyje ir atstato odos būklę, bet jos kainuoja didžiulius pinigus. Tačiau gryna tiesa ta, kad tiems, kurie daug sportuoja ar dėl kitų priežasčių daug prakaituoja, gerti derėtų dažniau. Juk su prakaitu kūnas pašalina dalį sukauptų skysčių, o pašalinus juos reikia atstyti. Vandens nugeležinimo filtrai pagerina vandens skonį tuo atveju, jei vandenyje yra per daug geležies. Vis dėlto, visiškai jos buvimą iš vandens pašalinti neprotinga, nes žmogaus organizmui geležis yra reikalingas mineralas. Minima geležis vandenyje nėra matoma plika akimi, todėl dėl jos kiekio nustatymo daromi vandens kokybės testai. Iš jų matyti, ar vandenyje ištirpusių medžiagų koncentracija yra gera. Miesto vandentiekyje vandens nugeležinimo filtrai gal ir rečiau reikalingi, bet tiems, kas vandenį gauna iš šulinių ar nuosavų gręžinių vandens nugeležinimo filtrai gali būti naudingi.

Esame girdėję, kad kai kurie vandens nugeležinimo filtrai veikia tik kaip placebas ir dėl šios priežasties nenorime nei vandens kokybės tirtis, galvodami, kad vis tiek nėra kaip pagerinti vandens. Tiesa yra ta, kad ne visos kompanijos žmones apgaudinėja. Kai kurių įmonių gaminami vandens nugeležinimo filtrai iš tiesų veikia efektyviai. Klausimas tik tas ar jie naudingesni taikyti geriamajam vandeniui ar dėl jūsų buitinės technikos. Tiesa, kad kalkėjimas yra gadina techniką, nes užkalkėjus vamzdžiams sumažėja vandens praeinamumas ir t. t. O kaip yra su geležies pertekliumi? To reikėtų klausti specialistų, kurie dirba su vandens tyrimais, nes šie chemikai nebus suinteresuoti tuo, kad vandens nugeležinimo filtrai būtų labiau perkami, jie turėtų į viską žvelgti objektyviai ir pasakyti teisybę. Vandens nugeležinimo filtrai naudojami tiek mūsų šalyje, tiek ir kitose valstybėse, todėl galima daryti bent jau tokią išvadą, kad vandens nugeležinimo filtrai nedaro neigiamos įtakos mūsų sveikatai.

Gerti vandenį ar kitus gėrimus, tai yra jūsų apsisprendimas. Jūsų organizmas pats jums pasufleruoja, ko jam reikėtų. Įsiklausykite į savo norus. Niekas kitas neturi teisės reguliuoti mūsų gyvenimo stiliaus tol, kol tai mums ar mūsų aplinkiniams nedaro žalos. Tačiau jei dažnai jaučiatės prastai, apsilankykite pas daktarą ir jus apžiūrės. Galbūt jūsų organizmas nusilpęs po žiemos, nes trūksta vitaminų, o vanduo čia neturi jokios įtakos kaip ir vandens nugeležinimo filtrai. Būkite protingi ir mažiau klausykite kitų gyvenimų istorijų. Remkitės savo asmenine patirtimi ir darykite išvadas pagal ją. Net ir medikai nėra dievai, ji nežino visko, tačiau jų klausyti dažniausiai verta, kadangi, šiaip ar taip jie žino daugiau už mus, jei patys nestudijavome medicinos. Savaime aišku tik tai, kad jeigu jaučiatės ištroškę, tai ir atsigerkite, o ne laukite, kol troškulys praeis savaime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *