Nugeležinimo filtrai buityje ir geležies poveikis organizmui

Žmonės vis labiau domisi vandens gerinimo įrenginiais, filtrų rūšimis (nugeležinimo filtrai ir kt.). Jie domisi, kada privalu turėti vandens filtrą, o kada tai tik patartina, o galbūt visai nereikalinga. Kaip ir visada, kai kalbama apie vandens filtrus, pirmiausias ir tikslingiausias dalygas – testas vandens kokybei. Tik nustačius cheminę vandens sudėtį galime matyti, kokia yra individualiai mūsų situacija. Vandens filtrai veikia dvejopai: mažina arba didina mineralinių medžiagų kiekį. Populieresni yra tie filtrai, kurie šalina medžiagų perteklių, pvz., nugeležinimo filtrai.

Geležis mūsų gyvenime atlieka tam tikrą vaidmenį, nes žmogaus organizmui reikalinga geležis. Jos perteklius organizme yra toksinis, o trūkumas sukelia anemiją. Kalbant apie geležies įsisavinimą organizme, tai atlieka žarnynas. Geležies su geriamuoju vandeniu tikrai gauname, tačiau jo norma vandenyje yra ribojama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos. Kam naudojami nugeležinimo filtrai ir kuo geležies perteklius kenksmingas aptarsime netrukus.

Lietuvoje didelė tiekiamojo vandens dalis turi gana didelę geležies koncentraciją. Geležies perteklius vandenyje sukelia vandens kokybės trūkumus, kuriais neretai skundžiasi gyventojai… Jie teigia, kad vanduo tampa rausvas arba rusvas ir dėl to nelabai skanus, atrodo neestetiškai ir gadina buitinę techniką. Vis dėlto, norime akcentuoti, kad geležies kiekis vandenyje tiesioginio poveikio žmogaus sveikatai nedaro, tačiau daro žalos kitur. Geležies kiekis vandenyje sąlygoja gelžbakterių gaminimąsi, dėl kurių mažėja vamzdžių skersmuo ir vandens tekėjimas susilpnėja, be to, turi jau minėtą rusvą spalvą. Tokios spalvos vandens nenorės gerti net vaikas, kuris nieko nenutuokia apie cheminius proceus jame. Geležies perteklius gadina buitinę techniką ir kenkia visiems vamzdynams. Kadangi buitinė technika yra ne pigi, neturėtume sau leisti vartoti vandenį su per dideliu kiekiu geležies. Tokiu atveju nugeležinimo filtrai pašalina geležies elementą iš vandens. Tada jis bus skaidrus ir daug maloniau geriamas kiekvieną dieną.

Kaip žinote, vandens gėrimas organizmui – būtinas. Nugeležinimo filtrai yra specifiniai, nes sukurti šalinti konkrečiam minusui, t. y., geležies pertekliui. Kaip jie veikia? Vandens nugeležinimas vyksta keičiant geležies valentingumą, o po to filtruojant vandenį per filtrą. Tai efektyvus būdas vėl gerti skanų vandenį ir užtikrinti, kad buitinė technika ges rečiau.

Jei jums įdomu, kokią ligą sukelia geležies perteklius, tai atsakome. Ši liga vadinama Hemochromatoze. Daugeliu atveju ši liga yra paveldima, o ne gaunama iš aplinkos. Ligos metu kenčia kepenys ir kiti geležį kaupiantys organai. Norint nustatyti žalą organizmui medikai atlieka kepenų biopsiją. Turintiems šią ligą nugeležinimo filtrai namuose yra tikrai reikalingi, tačiau labiau nei vandeniu šios ligos paveiktiems asmenims reikia rūpintis savo mityba. Reikėtų privengti produktų, kurie savyje turi daug geležies: raudona mėsa, žuvis, riešutai, kiaušinio tryniai ir kt. Sureguliavus tai, kas valgoma ir naudojant nugeležinimo filtrus sveikatos būklė pagerės.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad nugeležinimo filtrai būtų gaminami patikimo gamintojo, nes tai suteikia produktui garantiją. Vadinasi, jei jūsų nuomone nugeležinimo filtrai jums nepadėjo, galėsite kreiptis dėl prietaiso patikrinimo / remonto arba grąžinsite prekę. Neapsigaukite ir rinkitės tokį pardavėją, kuris pasiūlys ne tik gerą kainą, bet ir gerą kokybę. Kokia nauda iš brangaus filtro, jei jis atlieka kitą funkciją nei jums reikia? Sakoma, kad žmogus perka ne tai, ko jam reikia, o tai, ko jis nori, tad niekada nesileiskite paveikiami tuščių žodžių. Nugeležinimo filtrai reikalingi tik esant geležies pertekliui, jei jo nėra, nemokėkite už tokią funkciją.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *