Mineralinis vanduo: kodėl turėtumėte skaityti tai, kas parašyta ant buteliukų etikečių, ir keli įdomūs faktai

Mineralinis vanduo – tai natūralus, gelmėse stūksantis vanduo, pasižymintis gydomosiomis savybėmis. Lietuvoje šiuo metu yra apie 16 gręžinių, kuriuose išgaunamas itin tyras ir kokybiškas, mineralų prisotintas vanduo. Vandens gavybai keliami labai aukšti reikalavimai: vandenį draudžiama dezinfekuoti, skiesti, dėti į jį konservantų ir įvairių priedų (žinoma, išskyrus angliarūgštę). Mineralinį vandenį vartodami reguliariai, gauname svarbių organizmui mineralų.

Visa svarbiausia informacija – etiketėje

Ar norėtumėt mineralinio vandens?
Ar norėtumėt mineralinio vandens?

Norėdami išsirinkti tinkamą vandenį, turėtumėte įdėmiai skaityti etiketes. Kai kurių rūšių vandenyje mineralų koncentracija gali būti per didelė, todėl jis netinkamas mažiems vaikams ir kasdieniniam vartojimui. Deja, apie 70 proc. perkančiųjų mineralinį to nedaro. Kokių rūšių mineralinio vandens galime įsigyti parduotuvėse?

  • Mažos mineralizacijos (silpnai mineralizuotas) vanduo. Jame ištirpusių mineralų ne daugiau nei 500 mg/litre. Jį galima vartoti kasdien ir bet kokiais kiekiais (rekomenduojama išgerti 2 litrus arba apie 8 stiklines) – taip organizmo atsargas papildysime svarbiais mineralais ir mikroelementais. Be silpnai mineralizuoto vandens neįsivaizduojama ir nė viena vandens dieta.
  • Vidutinės ir didelės mineralizacijos vanduo. Mineralų kiekis litre čia svyruoja nuo 500 iki 1500 mg/litre. Tokio vandens nerekomenduojama gerti kasdien ir didesniais kiekiais, nes mineralų perteklius nepašalinamas ir organizme kaupiasi. Šios rūšies vandenį rekomenduojama gerti kaip profilaktinę arba gydomąją priemonę.

Įdomūs faktai, susiję su mineraliniu vandeniu

  • Smegenų sudėtyje vandens – net nuo 75 iki 85 proc., todėl labai svarbu, kad mineralinį vandenį gertų dirbantys aktyvų protinį darbą žmonės.
  • Sausumas burnos ertmėje – vienas pagrindinių požymių, kad jūsų organizmui trūksta vandens. Taigi skysčių vartokite reguliariai, ne tik pajutę nenumaldomą troškulį.
  • Natūralus mineralizuotas vanduo vis dažniau vartojamas gydymo tikslais. Labai svarbu mineralinio vandens gerti gausiai pajutus pirmuosius ligos požymius – tokiu būdu galite išvengti peršalimo ligų.
  • Natūralus mineralinis vanduo ypač rekomenduojamas sportuojantiems žmonėms: jame – nė vienos kalorijos, o svarbių medžiagų – visa galybė. Nė viena vandens dieta neapsieitų be natūralaus mineralinio vandens.
  • Reguliariai gerdami mineralinio vandens, rečiau lankysitės pas odontologus – sumažės dantų ėduonies rizika.
  • Juntant vasaros karščių padarinius ir norint išvengti saulės smūgio, nedelsiant reikėtų išgerti stiklinę šalto mineralinio vandens – atgausite jėgas ir atgaivinsite organizmą.
  • Po smagaus vakarėlio norite išvengti galvos skausmo? Jei taip, po kiekvienos taurės ar bokalo alkoholinio gėrimo išgerkite ir stiklinę mineralinio vandens – rytą pagirių kaip nebūta!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *