Kodėl reikėtų savo namuose įsidiegti vandens filtrus?

vandens filtrai namuiDabar, kai daugelis imame labiau rūpintis savo aplinkos švara, ekologiškumu ir pagaliau savo sveikata, svarstome ir kaip pagerinti namuose turimo vandens kokybę. Dabar ypač išpopuliarėjo įvairūs vandens filtrai, kurie efektyviai švarina vandenį. Tai ne tie virtuviniai, nedideli vandens filtrai, kuriuos buvo įprasta naudoti ilgą laiką, tiesiog filtruojant nedidelę dalį vandens. Jie ilgalaikėje perspektyvoje tapo labai brangūs, nes nuolat reikėjo keisti filtro kasetes. Dabar vandens filtrai namui yra reikalingi, kaip didelė sistema vamzdynuose, kuri filtruoja visą mums tiekiamą vandenį. Taip galime ne tik gerti švarų vandenį, bet ir jame praustis, bei skalbti drabužius, plauti indus. Tačiau daugelis vis dar svarsto, ar vandens filtrai namui yra reikalingi?

Dabartiniame vandenyje, kuris yra tiekiamas mums iš miesto vandentiekio sistemų, yra gausu mineralų, todėl jis yra labai kietas. Tokiame vandenyje gali būti daug ličio. Daug kas yra įpratę prie tokio vandens ir, siekį įsidiegti vandens filtrus, laiko per daug sureikšmintu. Atrodo visi augome su tokiu vandeniu ir nenumirėme, tačiau, jei tik labiau įsigilinsime į kieto vandens problemos esmę, suprasime, kur slypi visa bėda.

Daugelis pasaulio miestų dezinfekuoja vandenį su chloru. Taip vanduo yra baltesnis. Nors šis procesas yra labai svarbus, siekiant užtikrinti švarų geriamąjį vandenį, kuriame nebūtų mikroorganizmų (įvairių ligų sukėlėjų). Iš kitos pusės, chloras sukelia rimtą riziką susirgti šlapimo pūslės ir tiesiosios žarnos vėžiu. Daugelis savivaldybių ieškojo kitų būdų, kaip dezinfekuoti vandenį, nesukeliant tokios rimtos rizikos. Todėl buvo imtas naudoti chloraminas. Jis susidaro tada, kai į chlorą yra pridedama amoniako. Skirtingai nuo chloro, kuris gali išsiskaidyti, kai keliauja vamzdynais, chloraminas lieka aktyvus vandenyje (ir ant Jūsų kūno). Tai padeda efektyviau naikinti bakterijas vandenyje, tačiau rizika susirgti vėžiu vis tiek išlieka. Kaip bebūtų gaila, atsiranda rizika susirgti ir kepenų, inkstų ligomis, centrinės nervų sistemos sutrikimais. Gali atsirasti poveikis reprodukcijai, anemijai.

Nors yra suprantama, kad reikia saugotis nuo mikroorganizmų, tačiau daugelis nenori praustis ir gerti vandens, kuriame yra amoniako ir baliklio. Taip pat buvo pastebėta, kad kai kurios valstybės į tiekiamą vandenį dar prideda ir fluorido. Buvo manoma, kad tada bus sveikesni dantys. Tačiau atlikti tyrimai vėl gi parodė, kad gali atsirasti rizika sirgti vėžiu, dantenų ligomis, skydliaukės disfunkcija, inkstų ir kepenų ligos, genetiniai defektai, endokrininės ligos, nervų sistemos sutrikimai ir fluorozė. Ypač labiausiai pažeidžiami yra vaikai.

Geriamajame vandenyje galima aptikti net ir daug cheminių mikroelementų ir farmacijos produktų, pavyzdžiui, receptinių vaistų, švino, sunkiųjų metalų, pesticidų ir net asbesto. Kad galėtume viso to išvengti, mums yra reikalinga vandens filtrų sistema namuose. Pavyzdžiui, galima įsigyti 4 pakopų atvirkštinį osmoso filtrą virtuvėje, kuris pašalins chlorą, chloraminą, šviną, asbestą, cheminę taršą, bakterijas, kirmėles, jų cistas ir fluoridą. Geros sistemos netgi gali sugražinti vandeniui borą, jodą, magnį, manganą, molibdeną, fosforą, seleną, silicį ir natrį. Šie mikroelementai  yra būtini daugelio ląstelių ir organų funkcionavimui palaikyti. Dėl dirvožemio išeikvojimo, mes šių medžiagų pakankamai negauname su maistu. Vandens valymo funkcija yra labai svarbi mūsų sveikatai.

Vis dar kyla klausimų, kam yra reikalingi vandens filtrai namui? Greičiausiai jau svarstote, kaip įsigyti savo namams tinkamiausius vandens filtrus? Pasidomėkite, kas Jūsų mieste juos parduoda ir pasikonsultuokite su patyrusiais ekspertais. Jie tikrai padės Jums priimti geriausią sprendimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *